Haber İhbar!  |  Reklam  |  İletişim
FİRMA REHBERİNE ÜCRETSİZ KAYIT   |   Sık Kullanılanlara Ekle!

Gerilim Filmi Gibi

10 Eylül 2013 Salı

Muğla’nın Ortaca İlçesi, Dalyan Beldesi’nde bahçıvanlık yapan Veli Acar (46), pompalı tüfekle dehşet saçtı. Bir sitede bulunan ve bahçesiyle ilgilendiği villanın sahibi İngiliz Caterina Anna Bury’i (56) öldüren Veli Acar, kadının oğlu Alexander Gerhard Bury (24) ile annesi Cecillie Bury’i (87) de yaraladıktan sonra jandarmaya teslim oldu.

Bekâr olan Veli Acar, 6 yıldır bahçesinin bakımını yaptığı Atatürk Mahallesi 213 Sokak’taki bir sitede bulunan villanın sahibi ve sevgilisi olduğu öne sürülen Caterina Anna Bury ile geçen Cuma günü henüz bilinmeyen nedenle tartıştı. Tartışmanın ardından Bury, oğlu Alexander Gerhard Bury ve annesi Cecillie Bury ile Dalyan Jandarma Karakolu’na gidip, kendilerini “ölümle tehdit ettiğini” ileri sürdükleri bahçıvan Veli Acar’dan şikâyetçi oldu. Ailenin şikâyeti üzerine jandarmanın gözaltına aldığı Veli Acar ertesi gün serbest bırakıldı.

Villayı Pompalıyla Bastı

Jandarmaya şikâyet edilmeyi içine sindiremeyen Acar, dün saat 06.00 sıralarında villayı pompalı tüfekle bastı. Villanın bahçesinde gece boyu oğlu Alexander Gerhard Bury’nin doğum gününü kutladıkları belirtilen Caterina Anna Bury, Acar’ı pompalı tüfekle karşısında görünce içeri kaçtı. İddiaya alkollü olan Veli Acar tüfeğini ateşleyerek, Alexander Gerhard Bury’i bacaklarından, Cecillie Bury’i ise sırtından vurdu.

Kilidi Ateş Ederek Kırdı

Daha sonra da kendini tripleks villanın en üst katındaki banyoya kilitleyen Caterina Anna Bury’nin peşinden giden bahçıvan Veli Acar, kapının kilidini tek el ateş edip parçaladı. Kapıyı açan Acar, namluyu Caterina Anna Bury’e doğrultup peş peşe dört el ateş etti. Göğsüne isabet eden saçmalarla kanlar içinde kalan Caterina Anna Bury olay yerinde hayatını kaybetti.

Villa baskınında İngiliz ailenin bir ferdini öldürüp ikisini yaralayan Veli Acar kaçarken, aşırı kan kaybettiği belirlenen Alexander Gerhard Bury ve Cecillie Bury, ambulansla Ortaca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumları ağır olan ve hayati tehlikelerinin sürdüğü belirtilen yaralılardan Alexander Gerhard Bury, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne, Cecillie Bury ise Fethiye Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerin ardından Caterina Anna Bury’nin cesedi ise Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Tutuklandı

Bahçıvan Veli Acar, olaydan bir saat sonra Dalyan Jandarma Karakolu’na giderek teslim oldu.

Çalıştığı villanın sahibi ve sevgilisi olduğu öne sürülen İngiliz Caterina Anna Bury’i öldürüp, oğlu Alexander Gerhard Bury ve annesi Cecillie Bury’i yaraladığı iddia edilen Veli Acar, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Veli Acar’ın cezaevine gönderilirken rahat hareketleri dikkat çekti, yakınları ise sinir krizi geçirdi.

Yorum yaz

Foto Galeri

site by (dw) Dynamic Web - Bodrum Web Tasarım
Bodrum Haberleri RSS Feed
KAPAT ×